Facebook
LKS Błażowianka Błażowa

KLIKNIJ NA HERB
Farma banerów

2017-09-17 VII kolejka V ligi Reslogistic Błażowianka - Bratek Bratkowice. Świetny mecz z obu stron, show i cztery bramki Królika.
Siódma kolejka rozgrywek V ligi odbywała się przy sporym zachmurzeniu i opadach deszczu, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Rywalem Reslogistic był dziś zespól Jacka Sowy Bratek Bratkowice, płyta boiska znakomicie przygotowana do gry przez naszego gospodarza obiektu, trawka równiutko skoszona, tylko grać. Od początku meczu trwała zacięta walka jako pierwsi próbowali zaskoczyć gracze rywala. Strzał z ponad dwudziestu metrów gracza Bratka pewnie obronił Paweł Socha i był to dobry znak, że nasz bramkarz dziś będzie ostoją zespołu. W 18 minucie po akcji Rafała Kanacha i dośrodkowaniu w pole karne Paweł Kruła główkował o centymetry obok słupka.
Dodane przez temik3 dnia September 17 2017 20:47:46 Czytaj więcej 0 Komentarzy 126 Czytań Drukuj
2017-09-09 II kolejka Juniorów Starszych Błażowianka - Jedność Hucisko.
Podopieczni Przemysława Kanacha w drugiej kolejce mieli utrudnione zadanie, bo musieli wystąpić w osłabionym składzie bez Szymona Stasiaka, Filipa Cygana. Jednak wolą walki, zaangażowaniem i chęcią zwyciężania można zdziałać dużo. Od początku trwała zażarta walka w polu, wydawało się, że goście zdecydowanie przewyższający fizycznością naszych młodych piłkarzy będą w sytuacjach stykowych bardziej silni i wygrywać pojedynki. Wcale tak nie było, Dominik Laska czy Mateusz Chuchla rozgrywali szybko piłkę w środku i starali się uruchamiać nasze skrzydła. W 21 minucie wszędobylski Nikodem Kmiotek ograł w polu karnym dwóch rywali i dośrodkował do Karola Maćkowicza, piłka jednak po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.
2017-09-06 VI kolejka V ligi Grodziszczanka Grodzisko Dolne - Reslogistic Błażowianka. Pech czy szczęście?
Szósta kolejka rozgrywek V ligi rozpoczęła się już dziś ze względu na przełożony mecz naszej drużyny w Grodzisku Dolnym. To gospodarze zwrócili się z prośbą o przyśpieszenie rozegrania tego meczu i Błażowianka przystała na tą propozycję, Miejscowi od początku ruszyli do natarcia, ale z przewagi w posiadaniu piłki niewiele wynikało. Gdy wydawało się, że goście opanowali sytuację Karwacki w trzynastej minucie zdecydował się na strzał z ponad dwudziestu metrów, silne uderzenie przełamało ręce Pawła Sochy i ku rozpaczy zawodników Reslogistic futbolówka zatrzepotała w siatce. Nasz bramkarz przy tym strzale ponosi odpowiedzialność i to jemu można przypisać winę za stratę gola. Paweł Socha w pełni zrehabilitował się kilka minut później parurąc piłkę do boku po strzale zza pola karnego, a następnie dobitkę gracza Grodziszczanki...
I kolejka Juniorów Starszych: Tatyna Dylągówka - Reslogistic Błażowianka Błażowa
W piątek 1 września nasi juniorzy rozpoczęli zmagania ligowe meczem na wyjeździe z Tatyną Dylągówką. Niedawno owego rywala pokonaliśmy w meczu sparingowym 3-0. Niestety nasi piłkarze musieli radzić sobie bez naszego trenera Przemysława Kanacha oraz bez paru ważnych graczy m.in. naszego kapitana-Filipa Cygana.
Dodane przez Administrator dnia September 02 2017 23:04:25 Czytaj więcej 0 Komentarzy 96 Czytań Drukuj
2017-09-02 V kolejka V ligi Reslogistic Błażowianka - Strug Tyczyn. Bezbłędni w defensywie.
W piątej kolejce naprzeciwko siebie stanęły drużyny beniaminka Strugu Tyczyn i Reslogistic Błażowianki. Mecz miał sporo podtekstów, ale dodajmy od razu, że bardzo pozytywnych. Dla obu zespołów był to pojedynek derbowy, bo dawno już nie mieliśmy potyczki w Dolinie Strugu. W zespole gości strzeże bramki nasz wieloletni gracz, kapitan Ireneusz Jamrozik, trenerem zespołu jest wychowanek Błażowianki, człowiek z Błażowej, wielokrotny trener naszego zespołu, który jest bardzo szanowany w naszym środowisku. Ważną rzeczą jest również to, że już od wielu lat pomiędzy oboma rywalami panuje bardzo dobra atmosfera i jak mecz jest meczem tak po meczu nie ma żadnych niedomówień. Dziś oba zespoły wystąpiły w osłabionych składach bo wśród gości zabrakło piłkarzy, którzy uczestniczyli w ceremonii ślubnej, zaś w naszych szeregach w szczególności Wojciecha Kruczka.
2017-08-30 IV kolejka V ligi Strumyk Malawa - Reslogistic Błażowianka. Perfekcyjny Talerz.
Cóż można napisać po ostatnich naszych spotkaniach, jedynie to, że nie zaskoczyło. Dziś wiadomo lider, zespół faworyt ligi Strumyk Malawa. Kiedy się przełamywać jak nie dziś, okazja nadzwyczajna, całe szczęście, że "wierzą" w Nas kibice i to dla miał być ten mecz. No i był dla tych prawdziwych. Już pierwsza akcja meczu i Strumyk mógł objąć prowadzenie, Dawid Gwazdacz stracił piłkę za połową boiska, gospodarze szybko skontrowali, ale w sytuacji z Pawłem Sochą zawodnik gospodarzy trafił w słupek, a w zamieszaniu Marcin Sobkowicz wybił piłkę w pole. Strumyk zbyt chyba szybko uwierzył w to, że łatwo dziś zgarnie trzy punkty. Z biegiem minut spotkanie stawało się bardzo widowiskowe z obu stron, ale lekką przewagę posiedli goście. Po jednej z akcji w pobliżu pola karnego miejscowi ratowali się faulem na Dawidzie Gwazdaczu.
Dodane przez temik3 dnia August 30 2017 22:29:45 Czytaj więcej 0 Komentarzy 146 Czytań Drukuj
2017-08-27 III kolejka V ligi Reslogistic Błażowianka - Iskra Jawornik Polski. Kosztowne błędy.
Dziś rywalem Błażowianki była drużyna Iskry Jawornik Polski, goście od początku meczu nastawili się na defensywę i szybkie kontry. Gospodarze od początku spotkania niby utrzymywali się przy piłce, ale efektem tego były wymiany "pan do pana", momentami siedmiu graczy Błażowianki na kilku metrach wymieniało sobie podania, a przeciwnik czekał, czekał i się doczekał. W 23 minucie podanie wszerz boiska Przemysława Kanacha przejął gracz Iskry, jeszcze w pierwszej chwili udało się przerwać akcję, ale ponowienie od boku i dośrodkowanie wykończył strzałem do pustej bramki Szmulik. Wydawać się mogło, że gospodarze obudzą się z letargu, ale do przerwy po za strzałem Dawida Cichego nic mądrego nie wykreowali.
2017-08-20 II kolejka V ligi Korona Rzeszów - Reslogistic Błażowianka. Kosztowny błąd.
W niedzielne deszczowe popołudnie Błażowianka gościła w Rzeszowie grając z Koroną. Goście dziś bez kontuzjowanego Bartłomieja Ząbka, któremu życzymy szybkiego powrotu na boisko, jak również bez dwóch Kruczków, którzy mieli swe obowiązki w pracy. Początek meczu to świetna akcja Michała Karnasa, który obsłużył idealnym podaniem na dwunastym metrze Dawida Gwazdacza, strzał z woleja z pierwszej piłki jak się należy, ale o centymetry obok słupka. Kolejne akcja i kiedy Dawid Cichy składał się do strzału z dwunastu metrów został powalony przez jednego z defensorów Korony. Karny?. Ależ skąd,  sędziuje Daniel Krassowski. Jeszcze w dwunastej minucie w zamieszaniu podbramkowym Dawid Cichy pięknie uderzył w okienko bramki Szczepańskiego, ale ten popisał się paradą meczu.  Goście chyba za szybko uwierzyli, że jest szansa na dobry wynik i oddali inicjatywę gospodarzom. Ci zwiekszyli posiadanie piłki, ale jeśli już gościli w naszym polu karnym wykonując rzuty rożne, bądź wolne to defensywa Błażowianki kierowana przed kapitana Dariusza Roga grała bezbłędnie. W dwudziestej czwartej minucie...
2017-08-15 I kolejka V ligi - Reslogistic Błażowianka - Aramix Niebylec. Horror na początek rozgrywek.
Nie jak zwykle w weekend, ale we wtorkowe, świąteczne popołudnie zainaugurowała rozgrywki V liga. Błażowianka, w której zaszło kilka zmian personalnych za rywala miała absolutnego beniaminka drużynę Aramixu Niebylec. Podopieczni trenera Łukasza Telesza po kilku latach starań dopięli swego i uzyskali promocję do wyższej ligi. Jak to bywa z beniaminkami po awansie są postrachem rywali, przynajmniej w początkowej fazie rozgrywek. Dziś mieliśmy się przekonać o tym i niestety przekonaliśmy się, że rywal tanio skóry nie sprzeda i wysoko zawiesi poprzeczkę. Nasi piłkarze doskonale wiedzieli, że po ostatnim sparingu nie można wyciągać daleko idących wniosków, że sparing to nie liga, że nie wolno lekceważyć rywala i że aby uzyskać korzystny wynik trzeba być skoncentrowanym od początku spotkania.
2017-06-30 Podsumowanie sezonu 2016/2017.
Sprawozdania z meczy
Po słabej w Naszym wykonaniu rundzie jesiennej i zajęciu trzynastej pozycji, która na ten czas dawała prolongatę ligowego bytu tylko dlatego, że z czwartej ligi nie spadała żadna drużyna do naszej ligi. Wiosna zapowiadała się na strasznie ciężką. Okres przygotowawczy został przepracowany przez większość piłkarzy bardzo solidnie, w przerwie zimowej pozyskaliśmy Wojciecha Łyszczarza z Korony Rzeszów na wakatującą pozycję obronną. Pierwsze spotkanie sparingowe w Wesołej to tylko bieganie w śniegu po pas, o jakimkolwiek poziomie nie było mowy. drugi sparing z Pogórzem Bachórz pokazał, że Błażowiankę będzie stać na efektowną i efektywną grę. Niestety późniejsze gry a szczególnie ich poboczny przebieg już to wcześniejsze wrażenie zepsuł.
Dodane przez temik3 dnia June 30 2017 18:22:32 Czytaj więcej 0 Komentarzy 349 Czytań Drukuj
XXII kolejka Juniorów Starszych: Budovia Budy Łańcuckie - Reslogistic Błażowianka Błażowa
W ostatniej kolejce ligi Błażowianka mierzyła się na wyjeździe z Budovią Budy Łańcuckie. Nasza drużyna musiała ten mecz wygrać, aby umocnić się w górze tabeli. Niestety musieliśmy sobie radzić bez Mateusza Chuchli, który z powodów osobistych nie mógł stawić się na meczu. Błażowianka rozpoczęła mecz odważnie, co zaowocowało bramką już w 3 minucie meczu po pięknym rzucie wolnym Szymon Stasiak wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie.
Dodane przez Administrator dnia June 20 2017 08:15:57 Czytaj więcej 0 Komentarzy 283 Czytań Drukuj