KLIKNIJ NA HERB
Farma banerów

2015-11-25 Podsumowanie dokonań w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.
Aktualności
Runda jesienna sezonu 2015/2016 w rzeszowskiej V lidze jakiś czas temu dobiegła końca, czas na podsumowanie tego co zespół dokonał, co udało się zrealizować, bądź czego nie. Po awansie czy jak kto woli powrocie po dwóch latach do V ligi, zarząd klubu na czele z Prezesem Janem Kustrą nie wywierał żadnej presji co do wyniki, drużyna młoda wspierana kilkoma starszymi, doświadczonymi piłkarzami miała powalczyć i jeśli tylko będzie w stanie powalczyć o miejsca, które na koniec sezonu zagwarantują utrzymanie. Ten cel chce osiągnąć większość drużyn tej ligi, przed sezonem Błażowianka w gronie kilku jeszcze zespołów wśród znawców była wymieniana jako główny dostarczyciel punktów i tym samym jeden z pewniaków do spadku. W samej Błażowej pesymistów nie brakowało, bo i jakim sposobem miało być dobrze skoro udało się w przerwie letniej pozyskać do drużyny byłego bramkarza naszego klubu Ireneusza Jamrozika a plany kolejnych transferów spełzły na niczym. Z drużyną na domiar złego pożegnali się bracia Wielgos, etatowy bramkarz Łukasz i filigranowy pomocnik Dominik, do tego wyjazdy zagraniczne Marcina Sobkowicza i Piotra Woźniaka, praca Piotra Kruczka czy Huberta Serwatki, rezygnacja z gry Marcina Sieczki, a także kontuzje Rafała Kanacha i Grzegorza Chuchli co nie napawało optymizmem przed rundą. Obawy te potwierdziły niezbyt udane gry kontrolne przed sezonem a w szczególności ostatni pojedynek z Polonią Hyżne przegrany w żenującym stylu. Na pierwszy pojedynek ligowy Błażowianka wyjechała do Krzemienicy by zmierzyć się tam z KS Dąbrówki, kadra dziewiętnastu piłkarzy była totalnym zaskoczeniem, bo kiedy tylu nas było?. Sam mecz to pojedynek dwóch drużyn prezentujących poziom słabej nie obrażając nikogo Klasy "A", remis chyba nie skrzywdził żadnej ze stron, nas na pewno zadowalał. W drugim spotkaniu i debiucie przed swoją publicznością rywalem był wicemistrz poprzedniego sezonu Grodziszczanka Grodzisko Dolne, kadra tylko trzynastu ludzi, w obronie weterani i młokos, niczego dobrego to nie wróżyło. Tak też było w pierwszej odsłonie, w której zaczęliśmy nawet dobrze, bo wywalczyliśmy rzut karny, którego nie wykorzystał nasz bramkarz, potem z minuty na minutę graliśmy wręcz tragicznie i na przerwę schodziliśmy z bagażem "tylko" trzech goli. W przerwie zniknęli kibice, a po przerwie Błażowianka zagrała koncert strzelając cztery bramki nie tracąc żadnej. Duża pewnie w tym zasługa gości, którzy wychodząc na drugą część gry zaksięgowali pełną pulę. Wyjazd do Sokołowa Małopolskiego i kolejne straty kadrowe, jedenastu piłkarzy plus na ławce Jerzy Kanach i Patryk Bęben. Defensywny styl gry, dużo szczęścia, pewna gra defensywy na czele z Ireneuszem Jamrozikiem oraz szybka kontra i sensacyjne zwycięstwo, po tym spotkaniu można pochwalić a nawet trzeba całą drużynę za 100% realizację taktyki. Ten mecz i to zwycięstwo miały jednak złe skutki w kolejnym, bo znów fatalny początek, brak zdecydowanie defensywy, asekuracji przyniósł dwie bramki w plecy po kwadransie gry i późniejsze zmiany mimo, że mieliśmy dwie znakomite okazje na wyrównanie nie odwróciły stanu rzeczy i musieliśmy się pogodzić z pierwszą porażką. Mecz derbowy w Dynowie to znów zmiany w składzie i znów, chyba najgorsza połowa w całej rundzie, na nasze szczęście przeciwnik zagrał nieskutecznie i odrabiać w drugiej połowie musieliśmy tylko jedną bramkę, udało się to szybko zrobić z nawiązką, niestety fatalne błędy w defensywie dały gospodarzom remis na który w pełni zasłużyli, a my choć wywieźliśmy punkt z gorącego terenu ale możemy czuć niedosyt. Mecz ze Stobierną i też słabiutka pierwsza odsłona, druga o wiele lepsza, ale stać nas było tylko na remis. Kolejny rywal, Astra Medynia Głogowska i wyjazdowe zwycięstwo, dobry mecz w naszym wykonaniu, świetna realizacja żałożeń. W Malawie po raz pierwszy udało się zagrać lepiej w pierwszej połowie niż w drugiej i dzięki heroizmowi wszystkich graczy mimo przeciwności losu (kontuzja Kruły w 8 minucie, brak zmian), udało się zgarnąć trzy punkty. Główny pretendent i lider Głogovia przyjechał do Błażowej i mimo, że przeważał cały mecz stracił dwa punkty, a Błażowianka dzięki kapitalnej postawie bramkarza zdobyła jeden. Jeden punkt przywieźliśmy z Soniny, gdzie pokazaliśmy, że potrafimy atakować i odrabiać straty, było nawet blisko zwycięstwa. Pojedynek z rezerwami Resovii był trudnym meczem, zwycięstwo zapewnili nam w drugiej połowie bracia Kanachowie, powracający po kontuzji Rafał bezpośrednio z rogu, trochę przy pomocy bramkarza, oraz Przemysław finalizując pięknym strzałem przy słupku świetną, najładniejszą akcję sezonu a w tym wypadku Huberta Serwatki. Pojedynek w Czarnej, Walkowicz - Błażowianka rozstrzygnęli na swoja korzyść gracze z Błażowej, grający trener gospodarzy mimo, że napsuł sporo krwi defensywie Błażowianki ukłuł tylko raz, my zaś po strzale Rafała Kanacha i przepięknym trafieniu, (najładniejszy gol rundy) z dystansu Wojciecha Kruczka odpowiedzieliśmy dwoma trafieniami i zasłużenie zdobyliśmy kolejne oczka do dorobku. W meczu z Przybyszówką o naszym zwycięstwie zdecydowała bramka Wojciecha Kruczka, wynik powinien być wyższy bo okazje ku temu były, goście próbowali wyrównać, ale bezskutecznie. W Bratkowicach remis i widać było już zmęczenie sezonem w naszych szeregach, ostatni mecz z Trzebowniskiem zakończony remisem pokazał, że umiemy strzelać gole nawet jak nie idzie, zabrakło troszkę szczęścia w końcówce i goście wyrównali. Podsumowując naszą grę, zespół zrealizował (może po za kilkoma wyjątkami) założenia taktyczne znakomicie pod względem umiejętności i możliwości. Tak walecznego zespołu i tak dobrej atmosfery nie mieliśmy od kilku lat, młodzież dźwigała ciężar gry, potrafiła rozstrzygać wynik spotkania, oczywiście dzięki wsparciu tych doświadczonych piłkarzy, którzy jednak nie musieli wszystkich obowiązków brać na siebie i odpowiadać za wynik, tylko skupiali się na pomocy młodszym. Indywidualnych cenzurek nie potrzeba chyba wystawiać nikomu, ale drużyna z Kanachami, Serwatką, Wyskielem, Krułami, Ząbkiem, Kuśnierzem jest w stanie wygrać z każdym, ale potrafi też grać jeszcze lepiej, tym bardziej, że grania przed nimi wiele, wiele nowych doświadczeń boiskowych, pewnie i porażek, z których trzeba umieć wyciągać wnioski. Warto dodać do grona ważnych postaci Ireneusza Jamrozika, którego interwencje nie raz nie dwa zapobiegały stratom goli, Wojciecha Kruczka, którego ofensywne zachowania przynosiły nam spore korzyści, Tomasza Drewniaka, którego wszechstronność dawała łupy, Piotra Woźniaka, Marcina Sobkowicza, Roberta Borkowskiego, Sebastiana Bobera ,którzy zostawiali sporo zdrowia na placu gry  a także braci Mijalnych, Roberta, którego z końcówki rundy wykluczyła kontuzja, Marcina, który jeśli tylko mógł nas zawsze wspomagał swym doświadczeniem. Dla Błażowianki drugie miejsce na półmetku rozgrywek do najlepsze osiągnięcie w historii, jednak przed nami wiosna. O tym, że łatwo nie będzie nikogo przekonywać nie trzeba, ale przy pełnej mobilizacji, przepracowanym wzorowo okresie przygotowawczym, cel jakim było utrzymanie zostanie szybko zrealizowany, a wtedy pomyślimy o jak najlepszym miejscu na koniec sezonu. Na koniec słów kilka o osobach z tła, podziękowania dla kierownika drużyny Adama Mroczka, za to, że zawsze był kiedy mógł, Prezesa wcielającego się we wszystkie możliwe postacie podczas meczu.

Tak wygląda tabela rundy jesiennej V ligi, niżej podsumowanie statystyczne:

1.  Głogovia Głogów Małopolski 15 33 10 3 2 34-18 5 1 1 18-10 5 2 1 16-8
2.  Błażowianka Błażowa 15 28 7 7 1 21-14 3 3 1 12-10 4 4 0 9-4
3.  Sokół Sokołów Małopolski 15 26 8 2 5 35-28 4 1 3 19-13 4 1 2 16-15 1 3 1 0 0 5-2
4.  Wisłok Strzyżów 15 26 8 2 5 40-27 5 1 2 23-12 3 1 3 17-15 1 0 0 0 1 2-5
5.  Strumyk Malawa 15 24 6 6 3 21-21 3 3 1 9-4 3 3 2 12-17 1 3 1 0 0 3-0
6.  Resovia II 15 24 7 3 5 29-31 4 2 1 13-8 3 1 4 16-23 1 0 0 0 1 0-3
7.  KS Stobierna 15 23 7 2 6 22-26 4 1 2 10-8 3 1 4 12-18
8.  LKS Trzebownisko 15 21 6 3 6 27-25 4 1 3 16-11 2 2 3 11-14
9.  Astra Medynia Głogowska 15 20 5 5 5 23-21 4 2 2 16-11 1 3 3 7-10
10.  Grodziszczanka Grodzisko Dolne 15 18 5 3 7 38-34 4 1 2 20-12 1 2 5 18-22 1 3 1 0 0 4-1
11.  Sawa Sonina 15 18 5 3 7 28-28 2 2 3 14-14 3 1 4 14-14 1 0 0 0 1 1-4
12.  Bratek Bratkowice 15 17 4 5 6 24-25 2 3 3 11-10 2 2 3 13-15
13.  KS Dąbrówki 15 15 3 6 6 15-27 2 4 2 10-11 1 2 4 5-16
14.  Dynovia Dynów 15 14 3 5 7 19-29 3 3 1 11-9 0 2 6 8-20
15.  LKS Przybyszówka 15 11 2 5 8 15-27 1 2 5 9-18 1 3 3 6-9
16.  Wisłok Czarna 15 10 2 4 9 31-41 2 2 4 24-26 0 2 5 7-15