LKS Błażowianka Błażowa

KLIKNIJ NA HERB
Farma banerów

2018-03-31 XVIII kolejka V ligi Iskra Jawornik Polski - Błażowianka Błażowa. Hat-trick Talerza, udany debiut w bramce Dominika Sobczyka.
Inauguracja rundy wiosennej była zaplanowana już dwa tygodnie temu , lecz fatalna pogoda, opady śniegu, mróz storpedowały te plany. Kibice, piłkarze wszystkich zespołów czekali na pierwsze mecze, gdy wydawało się, że wreszcie zmagania piłkarskie zaczną się na dobre w Wielką Sobotę to w piątkowe przedpołudnie do Prezesa Błażowianki dotarła informacja, że mecz w Jaworniku Polskim nie dojdzie do skutku, ponieważ płyta boiska jest w opłakanym stanie. Na szczęście chęć gry z obu stron doprowadziła do tego, że spotkanie to zostanie rozegrane na stadionie Miejskim w Rzeszowie. Stąd podziękowania dla osób, które przyczyniły się do owego rozwiązania i mecz można było rozegrać. Gospodarze z kilkoma wzmocnieniami składu mieli jeden cel, zwycięstwo i opuszczenie strefy spadkowej, goście bez pauzującego za kartki Pawła Kruły a z powracającym ze Sparty Chorzelów po półrocznej przerwie Damianem Rzepeckim mieli podobne plany. Pierwszą akcję przeprowadzili w drugiej minucie piłkarze Błażowianki, Dawid Gwazdacz uderzył zza pola karnego lecz bramkarz Iskry choć na raty pewnie interweniował. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa, uderzenie zza szesnastki minęło bramkę debiutującego w pierwszym zespole Błażowianki Dominika Sobczyka. W szóstej minucie po akcji Michała Karnasa i jego dośrodkowaniu Dawid Gwazdacz uderzył przy słupku, ale fantastyczną paradą popisał się Nieckarz wybijając piłkę pewnie zmierzającą do siatki. W dwudziestej minucie Wojciech Kruczek znalazł się w polu karnym, obrócił z piłką i uderzył na bramkę gospodarzy, piłka trafiła w poprzeczkę. W dwudziestej dziewiątej minucie Hubert Serwatka, głową zgrał do Dawida Gwazdacza i Iskrę uratował słupek. Cztery minuty później Wojciech Kruczek uruchomił Michała Karnasa ten wpadł w pole karne, ale w pojedynku z Nieckarzem górą był bramkarz. Gdy wydawało się, że wreszcie bramka dla Błażowianki musi paść, gospodarze po rzucie z autu i przypadkowej przebitce oraz złym ustawieniu naszej defensywy Józef Pawełek strzałem z jedenastu metrów pokonał Dominika Sobczyka. Goście podrażnieni utratą gola natychmiast zaatakowali, na lewej stronie piłkę otrzymał Piotr Brzęk i zagrał trzydziestometrowe podanie do wbiegającego za plecy obrońcy Wojciecha Kruczka, który ze stoickim spokojem strzałem obok wybiegającego Nieckarza wyrównał stan meczu. Na drugą część gry Błażowianka  wyszła z Sebastianem Boberem zastępującym Wojciecha Łyszczarza i ruszyła natychmiast do ataku. Już w pięćdziesiątej pierwszej minucie Tomasz Sobczył rzucił piłkę w pole karne Iskry, piłka spadła za linię obrony, dopadł do niej Wojciech Kruczek, położył jednego obrońcę, potem drugiego i strzałem nad wybiegającym bramkarzem umieścił po raz drugi piłkę w siatce gospodarzy. Goście ani myśleli spuszczać z tonu i nadal atakowali, znakomicie prezentujący się dziś Przemysław Kanach w sześćdziesiątej drugiej minucie zagrał "wypieszczone" prostopadłe podanie do Dawida Gwazdacza, któremu nie pozostało nic innego jak dośrodkować po ziemi do nadbiegającego Wojciecha Kruczka, a ten pewnym strzałem z ośmiu metrów skompletował hat-tricka. Po pięknej asyście boisko opuścił Dawid Gwazdacz, jego miejsce zajął rafał Kanach. Iskrze nie pozostało nic innego jak zaatakować i w sześćdziesiątej siódmej minucie mogło być 3:2, ale strzał z okolic pola karnego cudowna paradą na słupek sparował Dominik Sobczyk. W siedemdziesiątej drugiej minucie Wojciech Kruczek zagrał do Michała Karnasa, który znalazł się oko w oko z Nieckarzem, ale ponownie bramkarz Iskry nie dał się pokonać odbijając strzał, jednak na miejscu był podążający za akcją Damian Rzepecki i strzałem z czternastu metrów podwyższył wynik spotkania, a sam zdobył swą pierwszą bramkę dla Błażowianki sprawiając Sobie i Nam sporo radości. W kilka minut później harującego wzdłuż i w szerz Damiana Rzepeckiego zluzował na placu gry Mirosław Durek. W ostatnim kwadransie pewnie grające linie defensywne gości nie pozwalały Iskrze na jakiekolwiek zagrożenie naszej bramki, dlatego też w 88 minucie na placu gry pojawił się debiutujący w barwach Błażowianki, Dominik Laska, który zmienił strzelca trzech bramek oraz jej kapitana Wojciecha Kruczka, a przy kolejnej przerwie w grze na boisku pojawił się Nikodem Kmiotek, kolejny debiutujący, zdolny junior, zmieniając Michała Karnasa. Podsumowując, Błażowianka odniosła zasłużone zwycięstwo będąc zespołem lepszym, aczkolwiek Iskra pozostawiła korzystne wrażenie i też miała swe szanse.

Iskra Jawornik Polski - Błażowianka Błażowa 1:4 (1:1)

1:0 Józef Pawełek (44)
1:1 Wojciech Kruczek (45)
1:2 Wojciech Kruczek (51)
1:3 Wojciech Kruczek (62)
1:4 Damian Rzepecki (72)

Błażowianka : Dominik Sobczyk - Piotr Brzęk, Dariusz Róg, Tomasz Sobczyk, Wojciech Łyszczarz (46 Sebastian Bober), Damian Rzepecki (75 Mirosław Durek), Przemysław Kanach, Michał Karnas (90 Nikodem Kmiotek), Hubert Serwatka, Dawid Gwazdacz (65 Rafał Kanach), Wojciech Kruczek (88 Dominik Laska).

Iskra : Adrian Nieckarz - Arkadiusz Banaś, Adrian Piejko, Łukasz Pieniądz, Jakub Jamrozik, Maciej Trzyna (66 Michał Potoczny), Mateusz Makara, Mateusz Olejarz, Grzegorz Pawełek, Józef Pawełek, Filip Puzio (73 Aleksander Szmulik).