XIII kolejka Juniorów Starszych: Błażowianka Błażowa-Astra Medynia Głogowska
Dodane przez Administrator dnia April 22 2017 15:56:13
W ramach XIII kolejki Błażowianka podejmowała na własnym stadionie ostatnią w tabeli Medynie Głogowską. Po dobrze rozpoczętej rundzie wiosennej, Błażowianka miała apetyt na zgarnięcie 3 punktów przed własną publicznością. Juniorzy musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Damiana  Kaczora i Szymon Stasiaka  który, ze względów osobistych nie mógł pomóc kolegom w walce o zwycięstwo. Do gry natomiast po dłuższej przerwie powrócił Sławek Wyskiel. Od początku meczu nasz zespół zakładał wysoki pressing z którym nie mogła sobie poradzić Astra.

Rozszerzona zawartość newsa
W ramach XIII kolejki Błażowianka podejmowała na własnym stadionie ostatnią w tabeli Medynie Głogowską. Po dobrze rozpoczętej rundzie wiosennej, Błażowianka miała apetyt na zgarnięcie 3 punktów przed własną publicznością. Juniorzy musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Damiana  Kaczora i Szymon Stasiaka który, ze względów osobistych nie mógł pomóc kolegom w walce o zwycięstwo. Do gry natomiast po dłuższej przerwie powrócił Sławek Wyskiel. Od początku meczu nasz zespół zakładał wysoki pressing z którym nie mogła sobie poradzić Astra. Już na samym początku dobrą sytuacje na strzelenie bramki miał Cygan który po zagraniu od Wyskiela posłał piłkę nad poprzeczką. Mimo to kibice długo nie musieli czekać na bramki, po indywidualnej akcji, Wyskiel wyłożył piłkę na 5 metr do Wani który umieścił piłke w siatce. Kolejna bramka padła w identyczny sposób jak pierwszy, tylko tym razem asystę zaliczył Cygan a Wania po raz drugi umieścił piłkę w siatce. W 28 minucie po wykonywanym rzucie rożnym Cieśla został obsłużony dobrym dośrodkowaniem od Cygana i strzałem z woleja wyprowadził Błażowiankę na 3 bramkowe prowadzenie. Wszystko układało się bardzo dobrze dla Juniorów z Błażowej niestety po wykonywanym rzucie wolnym, nasz bramkarz popełnił błąd z którego skorzystał zawodnik Astry. Do przerwy nasz zespół prowadził 3-1. Druga połowa to koncert w wykonaniu Błażowianki najpierw rzut wolny po faulu na Wyskielu wykorzystał Cieśla a po nim kolejno strzelali; Chuchla, Wyskiel, Cieśla, 2x Wyskiel. Wynik na 10-1 w 87 minucie ustalił Marszałek. Bardzo dobrze grająca dzisiaj dwójka środkowych pomocników, Chuchla i Laska dobrze rozrzucali akcje na skrzydła, a dogrywane piłki ze skrzydeł wykorzystywali nasi napastnicy. Grający na prawej obronie Norbert Rabczak rozgrywał dzisiaj rewelacyjny mecz tym samym dając lepszą perspektywę na kolejne mecze. Warto również zauważyć, że grający na środku obrony Cieśla skompletował hat-tricka pokazując tym samym że pozycja na której występuje nie przeszkadza mu w strzelaniu bramek. Dobry mecz również dzisiaj rozgrywali nasi napastnicy którzy razem strzelili pięć bramek, a także dobrze dzisiaj dysponowany nasz kapitan Filip Cygan, który popisał się czterema asystami. 

Reslogistic Błażowianka Błażowa - Astra Medynia Głogowska 10:1 (3:1)

1:0 Mikołaj Wania 13' (as.Wyskiel)
2:0 Mikołaj Wania 27' (as.Cygan)
3:0 Kacper Cieśla 28' (as.Cygan)
4:1 Kacper Cieśla 47' (rzut wolny)
5:1 Mateusz Chuchla 51'
6:1 Sławek Wyskiel (as.Cieśla)
7:1 Kacper Cieśla 58' (as.Wania)
8:1 Sławek Wyskiel 60' (as.Cygan)
9:1 Sławek Wyskiel 85' (as. Marszałek)
10:1 Michał Marszałek 87' (as.Cygan)

Błażowianka Błażowa : Paweł Szetela, Norbert Rabczak, Kacper Cieśla, Kacper Kołodziej, Dawid Tryksza, Nikodem Kmiotek (70' Michał Marszałek), Mateusz Chuchla, Dominik Laska, Filip Cygan (k), Mikołaj Wania, Sławomir Wyskiel

Trener : Przemysław Kanach