2017-04-29 XIV kolejka Juniorów Starszych: Włókniarz Rakszawa - Reslogistic Błażowianka
Dodane przez temik3 dnia May 03 2017 10:33:47
W XIV kolejce juniorzy Błażowianki podejmowali na wyjeździe Włókniarza Rakszawę. Był to mecz bardzo ważny patrząc z perspektywy miejsca w tabeli. Włókniarza musiał obowiązkowo wygrać mecz jeśli chciał zachować szanse na mistorzostwo na koniec rozgrywek. Ścisk w środku tabeli rośnie z każdym meczem, Błażowianka przed meczem z Włókniarzem zajmowała 7 miejsce i jeśli udało by sie wygrać ten mecz zajmowała by wtedy wysokie miejsce w czubie tabeli. Sporym osłabieniem przed meczem z wiceliderem był brak podstawowego zawodnika; Kacpra Cieśli który z powodów osobistych nie mógł pomóc swoim kolegom w walce o zwycięstwo.
Rozszerzona zawartość newsa
W XIV kolejce juniorzy Błażowianki podejmowali na wyjeździe Włókniarza Rakszawę. Był to mecz bardzo ważny patrząc z perspektywy mijesca w tabeli. Włókniarza musiał obowiązkowo wygrać mecz jeśli chciał zachować szanse na mistorzostwo na koniec rozgrywek. Ścisk w środku tabeli rośnie z każdym meczem, Błażowianka przed meczem z Włókniarzem zajmowała 7 miejsce i jeśli udało by sie wygrać ten mecz zajmowała by wtedy wysokie miejsce w czubie tabeli. Sporym osłabieniem przed meczem z wiceliderem był brak podstawoego zawodnik; Kacpra Cieśli który z powodów osobistych nie mógł pomóc swoim kolegom w walce o zwycięstwo. Mimo to Błażowianka nie miała zamiaru oddać rękawicy bez walki. Pierwsze 30 minut spotkania to totalna dominacja Błażowianki swoje okazje na wpisanie sie na liste strzelców mieli; Wyskiel, Wania i Stasiak ale piłka nie znajdowała drogi do bramki gospodarzy. Ale jak mówi stare piłkarski porzekadło "Nie wykorzystane sytuacje lubią sie mścić". Tak było i wy tym przypadku, jeden z zawodników Włókniarza przejął piłke w środku pola i prostopadłym podaniem uruchomił swojego zawodnika któy w sytuacji sam na sam z Sobczykiem nie dał mu żadnych szans i wyprowadził Rakszawe na prowadzenie. Druga połowa to fatalna gra całego zespołu Błażowianka w ciagu 20 minut straciła 3 bramki i wynik meczu był już przesądzony, z każdą minutą na boisku był zauważalny brak Cieśli co tylko pokazuje ile znaczy i wnosi do zespołu. Pod koniec meczu Błażowinka dostała bramke na 5-0 i takim wynikiem zakończył sie mecz. Możliwe że mecz potoczył by sie inaczej gdyby sędzia zagwizdał dwa karne dla Błażowianki w których byli faulowania Wyskiel i Cygan, ale nie ma co ukrywać ze juniorzy z Błażowej rozegrali bardzo słabe spotkanie.

Włókniarz Rakszawa - Reslogistic Błażowianka Błażowa 5-0 (1-0)