2017-05-06 XVI kolejka Juniorów Starszych: Start Brzóza Stadnicka - Reslogistic Błażowianka Błażowa
Dodane przez temik3 dnia May 07 2017 12:02:00
W XVI kolejce zawodnicy Błażowianki podejmowali w wyjazdowym meczu Brzóze Stadnicką. Był to mecz dwóch sąsiadów z tabeli, dla obu drużyn był to ważny mecz w kontekście zajęcia jak najwyższej lokaty na koniec rozgrywek. Błażowianka uniesiona ostatnim zwycięstwem nad liderem 4-0, wiedziała że musi wygrać mecz jeśli chce liczyć na miejsce w najlepszej trójce drużyn w tabeli na koniec rundy. Kolejny raz szeregi drużyny zasilił Maciej Kruła który jest podstawowym zawodnikiem drużyny seniorów prowadzonej przez Tomasza Ostafińskiego. Juniorzy przystąpili do meczu bardzo zmotywowani, gdyż pragneli  rewanżu za poprzednią runde w której wysoko przegrali 9:2. Mecz od początku toczył sie pod dyktando Błażowianki która konsekwentnie konstrułowała swoje akcje na połowie przeciwnika, natomiast zawodnicy Startu sporadycznie gościli na połowie gości i oczekiwali na błąd Błażowianki.

Rozszerzona zawartość newsa
W XVI kolejce zawodnicy Błażowianki podejmowali w wyjazdowym meczu Brzóze Stadnicką. Był to mecz dwóch sąsiadów z tabeli, dla obu drużyn był to ważny mecz w kontekście zajęcia jak najwyższej lokaty na koniec rozgrywek. Błażowianka uniesiona ostatnim zwycięstwem nad liderem 4-0, wiedziała że musi wygrać mecz jeśli chce liczyć na miejsce w najlepszej trójce drużyn w tabeli na koniec rundy. Kolejny raz szeregi drużyny zasilił Maciej Kruła który jest podstawowym zawodnikiem drużyny seniorów prowadzonej przez Tomasza Ostafińskiego. Juniorzy przystąpili do meczu bardzo zmotywowani, gdyż pragneli rewanżu za poprzednią runde w której wysoko przegrali 9:2. Mecz od początku toczył sie pod dyktando Błażowianki która konsekwentnie konstrułowała swoje akcje na połowie przeciwnika, natomiast zawodnicy Startu sporadycznie gościli na połowie gości i oczekiwali na błąd Błażowianki. Długo nie trzeba było czekać na objęcie prowadzenia przez gości, rzut rożny w 9 minucie wykonywał Wania który dorzucił piłke na głowę Kruły który umieścił piłke w siatce i wyprowadział Błażowianke na prowadznie. Kolejna bramka padła w krótkim odstępie czasu, zawodnik Startu popełnił błąd i zagrał piłke ręką w polu karnym a sędzia podyktował jedenastke którą na gola zamienił Cieśla. Gospodarze cofneli sie na własna połowe boiska i czekali na kontre, mieli swoje okazje na zdobycie bramki z kontry ale nasza defensywa nie pozwalała na oddanie strzału na bramke Sobczyka. Druga połowa to dominacja Błażowianki, goście nie pozwalali wyjść gospodarzom z własnej połówki a kolejne bramki były kwestiom czasu. Chuchla otrzymał piłke w środku pola i prostopadłym podaniem uruchomił Wanie który strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie. Nasza drużyna grała piłke ładna dla oka, a zawodnicy Startu popełniali bardzo dużo fauli, taki bład popełnili w 57 minucie i w polu karnym sfaulowali naszego zawodnika i sędzia wskazał na wapno piłke w siatce umieścił nasz bramkarz Sobczyk. W 70 minucie zajście miało bardzo nie sportowe zachowanie zadownika gospodarzy, który po faulu na Cieśli udrzył go w twarz i rozpoczełą sie przepychanka pomiędzy zawodnikami w konsekwecji żółtymi kartkami zostali ukarani Stasiak, Chuchla i trzech zawodników Startu. Widoczna była różnica klas obydwu drużyn, zawodnicy jak i kibice Startu widzieli że nic nie wskurają gra więc starali sie wyprowadzić zawodników Błażowianki z równowagi przez licze wulgaryzmy i zaczepki. W najlepszy z możliwych sposbów na zamknięcie ust fanowm Startu była piękna bramka Stasiaka strzelona z 30 metrów, tym samym Stasiak ustalił wynik meczu na 5-0 dla Błażowianki.

Start Brzóza Stadnicka - Reslogistic Błażowianka Błażowa 0-5 (0-2)

1-0 Maciej Kruła 9' (as.Wania)
2-0 Kacper Cieśla 13' (rzut karny)
3-0 Mikołaj Wania 47' (as.Chuchla)
4-0 Dominik Sobczyk 57' (rzut karny)
5-0 Szymon Stasiak 75'

Reslogistic Błażowianka; Sobczyk - Norbert Rabczak (65' Dawid Tryksza), Kacper Kołodziej, Kacper Cieśla, Dominik Laska (70' Michał Marszałek), Artur Gruba (50' Bartłomiej Banaś), Maciej Kruła, Szymon Stasiak, Mateusz Chuchla, Filip Cygan (k.)(46' Nikodem Kmiotek), Mikołaj Wania