2017-09-09 II kolejka Juniorów Starszych Błażowianka - Jedność Hucisko.
Dodane przez dnia September 09 2017 18:12:28
Podopieczni Przemysława Kanacha w drugiej kolejce mieli utrudnione zadanie, bo musieli wystąpić w osłabionym składzie bez Szymona Stasiaka, Filipa Cygana. Jednak wolą walki, zaangażowaniem i chęcią zwyciężania można zdziałać dużo. Od początku trwała zażarta walka w polu, wydawało się, że goście zdecydowanie przewyższający fizycznością naszych młodych piłkarzy będą w sytuacjach stykowych bardziej silni i wygrywać pojedynki. Wcale tak nie było, Dominik Laska czy Mateusz Chuchla rozgrywali szybko piłkę w środku i starali się uruchamiać nasze skrzydła. W 21 minucie wszędobylski Nikodem Kmiotek ograł w polu karnym dwóch rywali i dośrodkował do Karola Maćkowicza, piłka jednak po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

Rozszerzona zawartość newsa
Podopieczni Przemysława Kanacha w drugiej kolejce mieli utrudnione zadanie, bo musieli wystąpić w osłabionym składzie bez Szymona Stasiaka, Filipa Cygana. Jednak wolą walki, zaangażowaniem i chęcią zwyciężania można zdziałać dużo. Od początku trwała zażarta walka w polu, wydawało się, że goście zdecydowanie przewyższający fizycznością naszych młodych piłkarzy będą w sytuacjach stykowych bardziej silni i wygrywać pojedynki. Wcale tak nie było, Dominik Laska czy Mateusz Chuchla rozgrywali szybko piłkę w środku i starali się uruchamiać nasze skrzydła. W 21 minucie wszędobylski Nikodem Kmiotek ograł w polu karnym dwóch rywali i dośrodkował do Karola Maćkowicza, piłka jednak po drodze odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.Jedność już w swej pierwszej akcji po stracie gola przeprowadziła ładny atak i po strzale zza pola karnego i odbiciu piłki od słupka wyrównała. W 40 minucie rozgrywający świetny mecz Nikodem Kmiotek znalazł się przytomnie w polu karnym i pewnym, sprytnym strzałem znów wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po przerwie już w 53 minucie Dominik Laska wpadł w pole karne i bardzo mądrym uderzeniem w krótki róg podwyższył wynik meczu. Goście nie byli w stanie stworzyć żadnej groźnej sytuacji, wprawdzie próbowali prostopadłych zagrań czy to wymian podań, lecz na naszą defensywę kierowaną przez dwójkę Kacprów Cieślę i Kołodzieja a także bardzo ofensywnego Rabczaka to było zbyt mało i zamiast sytuacji bramkowych nadziewali się na kontry. Po jednej z nich w zamieszaniu podbramkowym rozgrywający swój debiutancki mecz Mateusz Kozdraś z 11 metrów pokonał bramkarza Jedności po raz czwarty w tym spotkaniu. W 70 minucie kontuzji doznał Norbert Rabczak i to ewidentnie mogło być spore osłabienie naszej defensywy. Nic z tych rzeczy na Kmiotka nie było dziś mocnych, zagrał na obronie z konieczności jak w Dylągówce i spisał się jak należy. Zwycięskiej drużynie za dzisiejsze spotkanie należą się wielkie brawa, za mądrość taktyczną i za pewność siebie, że nawet w trudnych momentach dali radę.

Błażowianka Błażowa - Jedność Hucisko 4:1 (2:1)

1:0 Nikodem Kmiotek (21)
1:1 (23)
2:1 Nikodem Kmiotek (40)
3:1 Dominik Laska (53)
4:1 Mateusz Kozdraś (61)

Błażowianka : Dominik Sobczyk - Norbert Rabczak (70 Michał Marszałek), Kacper Cieśla, Kacper Kołodziej, Dawid Sobczyk, Mateusz Chuchla, Dominik Laska, Karol Maćkowicz, Nikodem Kmiotek, Bartłomiej Banaś, Mateusz Kozdraś.