2017-09-24 VIII kolejka V ligi Reslogistic Błażowianka Błażowa - Crasnovia Krasne. Emocje do samego końca.
Dodane przez dnia September 24 2017 18:14:38
Crasnovia Krasne była kolejnym przystankiem na drodze Błażowianki w rozgrywkach V ligi. Rywale z najlepszym atakiem i najsłabszą defensywą dziś postanowili zagrać bardziej defensywnie i spróbować skutecznych kontr. Gospodarze od początku chcieli narzucić swój styl gry i zaczęli przeważać. Jednak w dość łatwej sytuacji popełnili błąd, po krzyżowym podaniu do Rafała Szczepańskiego, ten wygrał pojedynek główkowy z Wojciechem Łyszczarzem a sekundy później w pojedynku z naszym graczem wykorzystał fakt kontaktu z "Łychą", padł jak rażony piorunem, a arbiter wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem był Tomasz Pietrasiewicz i Błażowianka już od szóstej minuty musiała gonić wynik...

Rozszerzona zawartość newsa
Crasnovia Krasne była kolejnym przystankiem na drodze Błażowianki w rozgrywkach V ligi. Rywale z najlepszym atakiem i najsłabszą defensywą dziś postanowili zagrać bardziej defensywnie i spróbować skutecznych kontr. Gospodarze od początku chcieli narzucić swój styl gry i zaczęli przeważać. Jednak w dość łatwej sytuacji popełnili błąd, po krzyżowym podaniu do Rafała Szczepańskiego, ten wygrał pojedynek główkowy z Wojciechem Łyszczarzem a sekundy później w pojedynku z naszym graczem wykorzystał fakt kontaktu z "Łychą", padł jak rażony piorunem, a arbiter wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem był Tomasz Pietrasiewicz i Błażowianka już od szóstej minuty musiała gonić wynik. Pierwsze zagrożenie stworzył Rafał Kanach, dośrodkował wzdłuż bramki, Wilk przepuścił piłkę pod pachą, ale obrońcy wybronili sytuację. Chwilę później ponownie Rafał Kanach szarpnął lewym skrzydłem, ale tym razem Wilk nie popełnił już błędu, w osiemnastej minucie, Paweł Kruła dostał prostopadłe podanie i znalazł się w sytuacji sam na sam, uderzył precyzyjnie po ziemi, ale Wilk kapitalną interwencją sparował piłkę na słupek a przy dobitkach wyręczyli go defensorzy. W 28 minucie błąd bocznych obrońców gości wykorzystał Paweł Kruła, odebrał piłkę i dośrodkował wprost na głowę Wojciecha Kruczka, ten uderzył obok bramki. Wreszcie w 37 minucie faulowany Dawid Gwazdacz wrzucił piłkę z wolnego do Wojciecha Kruczka ten z dziesięciu metrów uderzył obok Wilka, jednak jeszcze ten strzał zdołał z linii wybić jeden z obrońców Crasnovii, ale dobitce z pięciu metrów Pawła Kruły nie był w stanie już nikt zapobiec i Reslogistic Błażowianka doprowadziła do wyrównania. Goście groźnie atakowali przy rzutach rożnych, ale Dariusz Róg umiejętnie kierujący defensywą udanie interweniował i Paweł Socha nie był zmuszony do interwencji. Do przerwy mieliśmy remis. Po zmianie stron goście zdecydowanie cofnęli się do defensywy za wszelką cenę próbując dowieść remis do ostatniego gwizdka sędziego. Błażowianka atakowała, ale zagrożeniem były tylko stałe fragmenty gry z którymi rywal sobie radził. Wreszcie w 68 minucie Wojciech Kruczek urwał się obrońcom, uderzył z narożnika pola karnego w samo okienko, lecz Wilk znów fantastycznie interweniował wybijając piłkę na róg. Z kornera dośrodkował Dawid Gwazdacz, a Hubert Serwatka strzałem z ośmiu metrów w krótki róg nie dał żadnych szans na interwencję bramkarzowi gości. Goście po stracie bramki zmuszeni byli zaatakować, ale już sześć minut później po dośrodkowaniu na długi słupek Dawida Gwazdacza i zgraniu głową Wojciecha Kruczka, Paweł Kruła strzałem z dziesięciu metrów zapewnił Błażowiance dwubramkowe prowadzenie. W końcówce to Błażowianka mogła podwyższyć wynik meczu, jednak zdecydowanie brakowało celnego, ostatniego podania.

Reslogistic Błażowianka Błażowa - Crasnovia Krasne 3:1 (1:1)

0:1 STomasz Pietrasiewicz (6 - karny)
1:1 Paweł Kruła (37)
2:1 Hubert Serwatka (69)
3:1 Paweł Kruła (75)

Błażowianka : Paweł Socha, Wojciech Łyszczarz, Dariusz Róg, Tomasz Sobczyk (85 Piotr Brzęk), Marcin Sobkowicz, Rafał Kanach (65 Mirosław Durek), Przemysław Kanach, Hubert Serwatka, Dawid Gwazdacz (78 Bartosz Kuśnierz), Wojciech Kruczek (80 Dawid Cichy), Paweł Kruła.

Crasnovia : Michał Wilk - Michał Tekiela, Bartłomiej Gwizdak, Łukasz Adamski, Norbert Słaby, Jacek Lecki, Kamil Kot (46 Hubert Chrapek), Sławomir Rozborski, Jakub Wierzbiński (81 Bartłomiej Świgoń), Rafał Szczepański, Tomasz Pietrasiewicz.