2017-09-30 VIII kolejka V ligi Jedność Niechobrz - Reslogistic Błażowianka. Nieskuteczni do bólu.
Dodane przez dnia October 02 2017 09:46:00
Gospodarze od początku sezonu grali poniżej oczekiwań, gubili punkty z teoretycznie słabszymi rywalami, ale to wciąż dobry zespół zewsząd słyszano. W sobotnie popołudnie od początku spotkania to goście przejęli inicjatywę i co rusz stwarzali dogodne sytuacje strzał głową w 3 minucie minął światło bramki, potem uderzenie Dawida Gwazdacza poszybowało obok słupka. W odpowiedzi po błędzie w bocznym sektorze Dariusz Szeliga stanął przed szansą na strzelenie bramki jednak z kąta uderzył daleko obok bramki. Kolejna akcja Błażowianki i po dośrodkowaniu Michała Karnasa, Piotr Kruczek głową nie zdołał trafić do siatki. Kolejna okazja nadarzyła się w 2 minucie kiedy w zamieszaniu podbramkowym Huberta Serwatkę ubiegł w ostatniej chwili jeden z defensorów gospodarzy. Po kontrze i dośrodkowaniu na długi słupek strzelał Szeliga jednak znakomicie bronił Paweł Socha, dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym powstał duży kocioł, ale i tym razem wyszliśmy z tego obronną ręką.

Rozszerzona zawartość newsa
Gospodarze od początku sezonu grali poniżej oczekiwań, gubili punkty z teoretycznie słabszymi rywalami, ale to wciąż dobry zespół zewsząd słyszano. W sobotnie popołudnie od początku spotkania to goście przejęli inicjatywę i co rusz stwarzali dogodne sytuacje strzał głową w 3 minucie minął światło bramki, potem uderzenie Dawida Gwazdacza poszybowało obok słupka. W odpowiedzi po błędzie w bocznym sektorze Dariusz Szeliga stanął przed szansą na strzelenie bramki jednak z kąta uderzył daleko obok bramki. Kolejna akcja Błażowianki i po dośrodkowaniu Michała Karnasa, Piotr Kruczek głową nie zdołał trafić do siatki. Kolejna okazja nadarzyła się w 2 minucie kiedy w zamieszaniu podbramkowym Huberta Serwatkę ubiegł w ostatniej chwili jeden z defensorów gospodarzy. Po kontrze i dośrodkowaniu na długi słupek strzelał Szeliga jednak znakomicie bronił Paweł Socha, dwie minuty później w zamieszaniu podbramkowym powstał duży kocioł, ale i tym razem wyszliśmy z tego obronną ręką. Po akcji w 35 minucie Michała Karnasa i strzale z dwudziestu metrów piłka odbiła się od jednego z obrońców i wylądowała na słupku. W 40 minucie Michał Karnas stracił piłkę w środku pola, gospodarze szybko skontrowali i po dośrodkowaniu na długi słupek Dariusz Szeliga głową wpakował piłkę do siatki. Goście chcieli szybko odrobić straty i nadziali się po źle wykonanym kornerze na kontrę, całe szczęście, że tym razem defensywa spisała się bez zarzutu. Po regulaminowej przerwie Błażowianka ruszyła do ataku spychając Jedność do defensywy, mnożyły się dośrodkowania, często piłka trafiała w okolice z których najczęściej padają bramki, ale świątynia Jodłowskiego była zaczarowana. W ostatnich 15 minutach goście postawili wszystko na jedną kartę i w 81 minucie nadziali się na kontrę, ,której nie wykorzystał jeden z graczy gospodarzy mając przed sobą tylko Pawła Sochę. W 82 minucie po dośrodkowaniu Marcina Sobkowicza Piotr Kruczek z siedmiu metrów trafił głową w poprzeczkę, za moment po akcji prawą stroną i zamieszaniu Marcin Sobkowicz na linii bramkowej ustrzelił defensora Jedności, a po powstałym zamieszaniu Piotr Kruczek z metra nie trafił do pustej bramki. Cóż zrobić jak nie chce wpaść to nie wpadnie, no i nie wpadło. Mimo dobrej gry punkty zostały w Niechobrzu, gospodarzom trzeba gratulować, że mimo słabej gry zdołali zaksięgować pełną pulę. Potrzeba troszkę przysłowiowego szczęścia. Nic to, gramy dalej.

Jedność Niechobrz - Reslogistic Błażowianka Błażowa 1:0 (1:0)

1:0 Dariusz Szeliga (40 - głową)

Jedność : Szymon Jodłowski - Grzegorz Rak (46 Konrad Wrona), Paweł Trznadel, Paweł Lib, Michał Kucharzyk, Łukasz Kalandyk (65 Krzysztof Bosek), Sebastian Kłeczek, Mateusz Rachwalski (60 Kacper Wiech), Marcin Gorzelany (65 Szymon Surowiec), Sebastian Bednarski (46 Jacek Kocurek), Dariusz Szeliga (80 Patryk Byjoś).

Błażowianka : Paweł Socha - Wojciech Łyszczarz, Dariusz Róg, Tomasz Sobczyk (75 Bartosz Kuśnierz), Marcin Sobkowicz, Przemysław Kanach, Hubert Serwatka, Michał Karnas, Dawid Gwazdacz (65 Rafał Kanach), Paweł Kruła (86 Mirosław Durek), Piotr Kruczek.