2017-10-07 IX kolejka V ligi Reslogistic Błażowianka Błażowa - KS Stobierna. Koszmar w drugiej połowie.
Dodane przez dnia October 14 2017 21:28:21
Błażowianka chciała zrehabilitować się za porażkę w Niechobrzu i od początku szturmowała bramkę gości. Tylko atak już w drugiej minucie mógł się zakończyć strata bramki bo goście skontrowali i napastnik przyjezdnych z sześciu metrów głową przestrzelił, za pięć minut znów Stobierna mogła prowadzić, tym razem strzał wylądował na bocznej siatce. Wreszcie w szesnastej minucie po dośrodkowaniu w pole karne Piotr Kruczek w dobrej sytuacji głową posłał piłkę obok bramki. Kolejne ataki zatrzymywały się na szczęśliwie grającej defensywie gości i bardzo czujnym Fabiańskim. Raz nawet piłka trafiła w słupek po centrostrzale, ale nie było nikogo kto wepchnąłby ją do siatki. W 27 minucie jednak po wrzutce Michała Karnasa, Hubert Serwatka ubiegł obrońców i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Radość miejscowych trwała tylko pięć minut, chwilę nieuwagi strzałem z szesnastu metrów przy słupku wykorzystał Grzegorz Płonka. Po przerwie Paweł Kruła był bliski zdobycia prowadzenia, ale jego uderzenie po rykoszecie minęło słupek. 

Rozszerzona zawartość newsa
Błażowianka chciała zrehabilitować się za porażkę w Niechobrzu i od początku szturmowała bramkę gości. Tylko atak już w drugiej minucie mógł się zakończyć strata bramki bo goście skontrowali i napastnik przyjezdnych z sześciu metrów głową przestrzelił, za pięć minut znów Stobierna mogła prowadzić, tym razem strzał wylądował na bocznej siatce. Wreszcie w szesnastej minucie po dośrodkowaniu w pole karne Piotr Kruczek w dobrej sytuacji głową posłał piłkę obok bramki. Kolejne ataki zatrzymywały się na szczęśliwie grającej defensywie gości i bardzo czujnym Fabiańskim. Raz nawet piłka trafiła w słupek po centrostrzale, ale nie było nikogo kto wepchnąłby ją do siatki. W 27 minucie jednak po wrzutce Michała Karnasa, Hubert Serwatka ubiegł obrońców i strzałem głową wpakował futbolówkę do siatki. Radość miejscowych trwała tylko pięć minut, chwilę nieuwagi strzałem z szesnastu metrów przy słupku wykorzystał Grzegorz Płonka. Po przerwie Paweł Kruła był bliski zdobycia prowadzenia, ale jego uderzenie po rykoszecie minęło słupek. W 52 minucie powinno być prowadzenie Błażowianki, ale Paweł Kruła i Wojciech Kruczek z siedmiu metrów trafiali w Fabiańskiego. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 56 minucie gdy Jakubowski uderzył niepozornie groźnie, ale piłka zdołała wpaść do siatki przy długim słupku. Słabość naszych graczy raz jeszcze w 66 minucie wykorzystał Grzegorz Płonka i w sytuacji sam na sam z Sochą ustalił wynik meczu. Błażowianka w drugiej połowie po utracie bramek nie była w stanie podjąć już walki i jak najbardziej zasłużenie przegrała te zawody.

Reslogistic Błażowianka Błażowa - KS Stobierna 1:3 (1:1)

1:0 Hubert Serwatka (27 - głową)
1:1 Grzegorz Płonka (32)
1:2 Kamil Jakubowski (56)
1:3 Grzegorz Płonka (66)

Błażowianka : Paweł Socha - Wojciech Łyszczarz, Dariusz Róg, Hubert Serwatka, Marcin Sobkowicz, Przemysław Kanach, Dawid Gwazdacz (58 Tomasz Sobczyk), Paweł Kruła, Michał Karnas (68 Bartosz Kuśnierz), Piotr Kruczek (46 Rafał Kanach), Wojciech Kruczek (72 Mirosław Durek).

Stobierna : Adam Fabiański - Andrzej Drzał, Witold Dziedzic, Bartosz Grzesik, Michał Grzesik (46 Dawid Wilk), Kamil Jagusiak (85 Wojciech Leśniak), Adam Kamiński (90 Jakub Chmiel), Kamil Jakubowski, Grzegorz Płonka, Łukasz Lepionka, Marcin Franczyk.