2017-10-21 Reslogistic Błażowianka Błażowa - Resovia II Rzeszów. Pewnie, ale po walce.
Dodane przez dnia October 21 2017 19:37:10
W sobotnie popołudnie Reslogistic Błażowianka gościła na swym stadionie rezerwy rzeszowskiej Resovii. Dzisiaj nie mogliśmy po raz kolejny skorzystać z usług naszych nominalnych napastników. Jednak na tyle w tej chwili mamy obszerna ławkę rezerwowych, że zastępcy wcale nie prezentują niższego poziomu piłkarskiego rzemiosła. Od początku gospodarze nacierali i już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Łyszczarza i strzale głową Michała Karnasa fantastyczną paradą popisał się bramkarz Resovii. Kopia zagrania i strzału poprzedniej akcji dwie minuty później i znów Bieleń kapitalnie spisał się w bramce. Wreszcie w 11 minucie i dośrodkowaniu z kornera Dawida Gwazdacza, defensywa gości zaspała a Rafał Kanach z narożnika pola bramkowego przymierzył pod poprzeczkę i tym razem Bieleń był bez szans.

Rozszerzona zawartość newsa
W sobotnie popołudnie Reslogistic Błażowianka gościła na swym stadionie rezerwy rzeszowskiej Resovii. Dzisiaj nie mogliśmy po raz kolejny skorzystać z usług naszych nominalnych napastników. Jednak na tyle w tej chwili mamy obszerna ławkę rezerwowych, że zastępcy wcale nie prezentują niższego poziomu piłkarskiego rzemiosła. Od początku gospodarze nacierali i już w trzeciej minucie po dośrodkowaniu Wojciecha Łyszczarza i strzale głową Michała Karnasa fantastyczną paradą popisał się bramkarz Resovii. Kopia zagrania i strzału poprzedniej akcji dwie minuty później i znów Bieleń kapitalnie spisał się w bramce. Wreszcie w 11 minucie i dośrodkowaniu z kornera Dawida Gwazdacza, defensywa gości zaspała a Rafał Kanach z narożnika pola bramkowego przymierzył pod poprzeczkę i tym razem Bieleń był bez szans. Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji i wydawało się, że kolejne gole to kwestia czasu. Nic bardziej mylnego, przyjezdni powoli się rozkręcali i zaczynali stwarzać zagrożenie pod naszą bramką, tak po prawdzie to sami sobie je prowokowaliśmy, bo w wydawało się łatwej sytuacji Tomasz Sobczyk nieczysto głową trafił w piłkę i mieliśmy korner dla rezerw. Pierwsze dośrodkowanie wyjaśnił Dariusz Róg, ale po drugim powstało zamieszanie i gracze Resovii reklamowali, że piłka po niepewnej interwencji Pawła Sochy przekroczyła linię bramkową, ale do tegoż brakowało z informacji arbitra bocznego około pół metra. W 42 minucie Michał Karnas wykorzystał błąd defensywy Resovii odebrał piłkę w polu karnym i znalazł się przed Bieleniem, który ładnie skrócił kąt i odbił jego uderzenie, za akcją pośpieszył Rafał Kanach zagrał na przedpole tam Dawid Gwazdacz minął obrońcę i technicznym strzałem w długi róg zdobył drugą bramkę dla Błażowianki, futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka. Po przerwie obraz gry nie zmieniał się goście próbowali atakować, ale czynili to niezbyt udanie, gdyż znakomicie w naszych szeregach był dysponowany Przemysław Kanach, który raz po raz wygrywał pojedynki z rywalami i uruchamiał naszą ofensywę. W 75 minucie Rafał Kanach wrzucił piłkę z autu a Michał Karnas strzałem głową z siedmiu metrów podwyższył prowadzenie do trzech goli. Końcówka spotkania to heroiczna walka gości o uniknięcie zbyt wysokiej porażki, nie za bardzo udana. W 84 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Dawida Gwazdacza, a ten zagrał w pole karne do Dariusza Roga, który swą bardzo dobrą grę w tym spotkaniu uświetnił pierwszą bramką w barwach Błażowianki. W 86 minucie rajd Przemysława Kanacha przed polem karnym przerwali goście, ale strzał Dawida Gwazdacza powędrował wysoko nad bramkę. W 90 minucie Rafał Kanach wywalczył piłkę przy linii pola karnego chciał zagrać do nie pilnowanego Dawida Gwazdacza, trafił jednak w obrońcę, ale futbolówka ponownie wróciła pod nogi Rafała Kanacha, a ten bezpośrednim uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania.

Reslogistic Błażowianka Błażowa - Resovia II Rzeszów 5:0 (2:0)

1:0 Rafał Kanach (11)
2:0 Dawid Gwazdacz (42)
3:0 Michał Karnas (75 - głową)
4:0 Dariusz Róg (84)
5:0 Rafał Kanach (90)

Błażowianka : Paweł Socha - Wojciech Łyszczarz (65 Sebastian Bober), Dariusz Róg, Tomasz Sobczyk, Piotr Brzęk, Przemysław Kanach, Hubert Serwatka (78 Mirosław Durek), Dawid Gwazdacz, Rafał Kanach, Michał Karnas, Paweł Kruła (72 Bartosz Kuśnierz).